Kódex hráča

• Každý hráč svojím správaním a vystupovaním reprezentuje seba, svoju rodinu, svoj tím a klub MŠK Iskra Petržalka.
  • Vystupuje slušne, koná poctivo a je dôsledný v plnení svojich školských aj športových povinností. Snaží sa svojim správaním byť pozitívnym vzorom najmä pre mladších hráčov klubu a pomáha im. V areáli vždy slušne pozdraví a poďakuje.
  • Na tréningy a zápasy chodí pravidelne a včas. Riadi sa pokynmi trénera.
  • Trénuje a hrá zápasy podľa svojich najlepších možností a schopností.
  • Futbal je pre hráča zábava, radosť, motivácia a nie povinnosť, či plnenie niekoho očakávaní a želaní.
  • Chce vyhrať, ale k spoluhráčom, súperom a rozhodcom sa chová a správa v duchu fair play, s rešpektom a úctou.
  • Rešpektuje hráčov súpera, rozhodcov a ich rozhodnutia, trénerov a funkcionárov. Rešpektuje súpera a po zápase mu podá ruku.
  • Preukazuje sebakontrolu v každej situácii, vyvaruje sa násilných, nevhodných alebo vulgárnych prejavov voči svojmu okoliu.
  • Neustále na sebe pracuje. Nehľadá dôvody, prečo sa niečo nedá urobiť, naopak, hľadá spôsoby ako sa zlepšovať a rozvíjať. Rozdiel medzi úspešným hráčom a ostatnými nie je v nedostatku sily alebo schopností, ale v nedostatku vôle na sebe pracovať a víťaziť.
  • Chová sa zodpovedne a šetrne voči klubovému majetku a športovej výbave. Udržiava športový areál a kabínu v poriadku a čistote. Upratuje po sebe. Nenecháva po tréningu prenosné brány a tréningové pomôcky na ploche.
  • Informuje trénera/klub o ochorení, úraze alebo dlhodobej neprítomnosti.
  • Dbá na dodržiavanie životosprávy, regeneráciu a spánok.
  • Dbá na svoje zdravie. Podrobuje sa pravidelným lekárskym prehliadkam v ročnom intervale.