Kódex rodiča

• Dochádza s dieťaťom na tréningy, zápasy a turnaje pravidelne a včas. V prípade zápasov neúčasť oznámi v dostatočnom časovom predstihu trénerovi, aby mohol byť nominovaný náhradný hráč.
  • Rešpektuje vedenie klubu a trénera, nezasahuje do ich kompetencií a riadenia. Ak má rodič pripomienky alebo výhrady, kontaktuje trénera mimo času športovej prípravy.
  • Rodič sa snaží byť pozitívnym vzorom pre svoje dieťa, podporuje v ňom športového ducha, učí ho preukazovať rešpekt a úctu všetkým aktérom športového podujatia. Vedie dieťa k rešpektovaniu trénera, spoluhráčov, súpera, rozhodcov a ich rozhodnutí.
  • Rodič neriadi hru družstva, ani svojho dieťaťa a správa sa vždy slušne. Pri hre by mali deti vnímať pokyny trénera, nie divákov, inak to v nich spôsobuje zmätok a zvyšuje stres.
  • Rešpektuje aktuálne schopnosti svojho dieťaťa, dopraje mu radosť z hry. Tlak a kritika pôsobí na dieťa negatívne, pochvala ho posúva vpred.
  • Akceptuje skutočnosť, že chyby sú súčasťou hry, učenia sa a zdokonaľovania sa. Cieľom je, aby deti dokázali vyhodnotiť hernú situáciu čo najskôr a samostatne.
  • Vyznáva myšlienku a princípy fair play, učí deti vedieť aj prehrávať, nie iba vyhrávať za každú cenu.
  • Nenúti deti do športových výkonov proti ich vôli. Deti by mali športovať pre svoje vlastné potešenie, hra je určená pre deti, nie pre rodičov.
  • Informuje trénera o skutočnostiach, ktoré by mohli negatívne ovplyvniť výkon dieťaťa, nadšenie alebo zdravie (choroby, zranenia, školské a rodinné problémy, a pod.).
  • Rodič sa zdržiava v hľadisku pre divákov alebo vymedzených priestoroch a nevstupuje na športovú plochu počas tréningov a zápasov.
  • Povzbudzuje korektne a športovo, zdržiava sa nešportových prejavov, nevhodných vulgárnych pokrikov na súpera, divákov a rozhodcov. Nepodporuje akékoľvek správanie alebo konanie, ktoré by ohrozilo zdravie zúčastnených.
  • Nekonzumuje alkohol a nefajčí v športovom areáli a udržiava areál v čistote a poriadku.
  • Uhrádza včas a pravidelne členské poplatky za dieťa. V prípade problémov alebo nezrovnalostí bezodkladne kontaktuje reprezentantov klubu.
  • Nesie hmotnú a finančnú zodpovednosť za zverený športový materiál, výstroj a za prípadné spôsobené škody na majetku klubu.
  • Kladie dôraz na správnu životosprávu detí (strava, pitný režim, spánok).
  • Rodič zabezpečuje pravidelné lekárske prehliadky hráča v ročnom intervale.
Každý rodič bude oboznámený s kódexom rodiča. Opakované nerešpektovanie Kódexu rodiča môže mať za následok pozastavenie členstva resp. vylúčenie dieťaťa/hráča zo štruktúr klubu